PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10027647}

Córka Starlingów

The Starling Girl
6,3 345
ocen
6,3 10 1 345
6,7 3
oceny krytyków
Córka Starlingów
powrót do forum filmu Córka Starlingów

sieje w psychice i emocjach dzieci nieodwracalne szkody. Tego nie da się "przemodlić", to trzeba wiele lat terapeutyzować. A efekt może być mizerny, bo jak pozbyć się przez wiele lat wmawianego wstydu, strachu i poczucia winy. To bardzo trudne, bo każda zmiana w spostrzeganiu siebie i swoich rodziców będzie wyzwalać następne pokłady poczucia winy. Błędne koło. Dlatego religia jest tak szkodliwa, szczególnie w tak opresyjnym wydaniu.
Ogromna złość i bezradność towarzyszyła mi przez cały seans. Bardzo dobry film i świetna gra aktorki odtwarzającej rolę Jem Starling.
Powinno pokazywać się fragmenty na różnych warsztatach dla rodziców, jako przestrogę, czego na pewno nie robić, nie mówić. Bo to łamanie psychiki dzieci.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Masz rację, jeśli chodzi o tym, że fanatyzm religijny rodzica powoduje ogromne szkody w psychice dziecka, ale akurat w tym filmie to właśnie dziecko ulega pokusom i popełnia moralnie wątpliwe czyny ;) Problem w rodzicach jest taki, że nie potrafią pomóc córce.

ocenił(a) film na 8
likeafreak

Dziecko, jak to dziecko. Ale "ulega pokusom i popełnia moralnie wątpliwe czyny" nie dziecko, tylko ten żonaty religijny guru.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
vatel_3

A płeć już wybrały czy są przed inicjacją konspektu społecznego ? Czytając twój język, to już wolałbym być w kościele niż wulgarnym anarchistą bez kręgosłupa.
Twoja postawa w końcu upadnie, w końcu ktoś będzie musiał zderzyć się z wyborem czy decyzją, brak kręgosłupa moralnego sprawi błędne decyzje lub nieszczęście. Co jest złego w optymistycznej wierze, że życie na ziemi to nie koniec ? Znam dziesiątki szczęśliwych i wesołych katolików i dziesiątki smutasów uważających tych pierwszych za zacofanych, żyjąc smętnie i smutno.

sycyl

to siebie zapakuj do tych ostatnich,ja nie narzekam na swoje zycie

ocenił(a) film na 8
vatel_3

I słusznie. Moje dzieci już w podstawówce nie chodziły na religię

Agatonik

Sama jesteś szkodliwa, ale dla mnie niezwykle cenna (każdy Twój wpis, w którym piejesz zachwytami oznacza, aby do tego gówna się nie zbliżać.

Pamiętaj, że jak zaczniesz się podwalać do jakiegoś księdza, bo zwyczajnie będzie przystojny, i będziesz go chciała przel.....ć , to żebyś wcześniej zrobiła sobie jakąś "ścieżkę obrony" w stylu wychowania w duchu fanatyzmu, molestowania przez księdza w młodości, ... coś wymyślisz, jesteś w tym doskonała.

Ciekawi mnie czy w swoim nowoczesnym fanatyzmie potrafisz odróżnić wychowanie w wierze ojców do wychowania w fanatyzmie religijnym.

Czy Twój wysoce poprawny (popierasz generalnie wszystko co jest poprane do granic możliwości) umysł dopuszcza w ogóle szczęśliwe białe małżeństwo z piątką dzieci, dla którego grzech jest grzechem, dobro jest dobrem, a zboczenie jest zboczeniem, a nie "identyfikacją".

ptomek69

jakie to dobre...jeszcze jest nadzieja w narodzie, jeszcze są ludzie, którzy nie dali się "opętać" tej szalonej propagandzie nowomowy. Dzięki za ten wpis. pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
ptomek69

A dzieci też szczęśliwe w tym białym małżeństwie?

Agatonik

Dzieci też szczęśliwe, a teraz odpowiedz mu na pytanie.

ocenił(a) film na 8
adso41

To też twoje dzieci?

ptomek69

Gdzie tylko pojawi się jakiś lewacki film to  sragatonik go wychwala lol no a wystarczy podać jej parę argumentów pokazujących ułomnosc tego nowego porządku świata i wtedy zamyka peezde. Pigmej wie czy to nie jakiś bot z wyborczej który ma za zadanie wciskać społeczeństwu te lewackie kretynstwa

ocenił(a) film na 8
figarosmyk

Napisał bot, który na Filmwebie nie ocenił żadnego filmu.

Agatonik

Typowa twoja wypowiedź kiedy brak ci argumentów to czepiasz się bzdur, że ktoś filmów nie ocenia haaa. Zaraz zamknął ci te forum i tyle z twojego oceniania będzie.

ptomek69

ile z ksiąg przeczytałeś??apokryfy też???oj nie,nie czytałeś w ogóle-łeb ci wyprano wersją wygodną do manipulacji takiej galarety jak ty,która teraz ma ból doopy i to widać na maksa.

Agatonik

Jej mózg i jej wybór, skoro wasza macica i wasz wybór, to czemu oceniasz źle czyjeś wybory. Dużo więcej szkód niż wiara, uczynia teoria płci jako konspektu, czy zmiana płci za pomocą środków do chemicznej kastracji.Edukacja seksualna liberalna, którą brytyjczycy w końcu wycofali, podobnie sowiecka Rosja, w której zaczęło się rodzić tak mało dzieci, że A.Kołłontaj poleciała. U nas edukację seksualną chce się opierać na Anji Rubik, która już kilka razy mówiła jak ją przerobił przemysł mody. Po jej twarzy nie widać szczęścia, chce uczyć czegoś co uważa że sama zawaliła.
Tabletka po dla 15 latków, kolejny fantastyczne pomysł liberalnej wiary. Mam syna 15 letniego u niego w klasie nikt nie współżył i o tym nie myślał, prócz jednej dziewczyny która w końcu wypadła po tym semestrze, za palenie papierosów i picie alkoholu. To jest właśnie target lewicy, patologia intelektualna i finansowa, ludzie bez mózgu i zdegenerowane.
Ile masz lat ? Ja mam 40 i trochę życia poznałem, a takie durnoty jakie czasem wypisujesz, to domena 20 latków, którzy po demonstracji wracają do domu na kolacje do mamy.

ocenił(a) film na 8
sycyl

Jak ja już mam dość takich ignorantów jak ty. Ciekawe, że w realu takich nie spotykam. Gdzie wy się chowacie?

Agatonik

Oni się wstydzą mówić tego głośno, ze strachu przed zwykłym wyśmianiem. Tylko internet zostaje, by szerzyć ten religijny faszyzm.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones